Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  Ã–VRIGT / Smycken / Ring 12815181



*

nr 1281 5181


Ring

18k guld. Vikt: 4,2g. Vitguld, med diamanter, 4xca0,01ct


Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

Sista tid för bud online:

måndag 14 oktober 2019
kl 20:51:17


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
10/10 21:16:03 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Lavering
Lavering är en teknik inom måleriet för att täcka en yta jämnt och utan spår av penseldrag, oftast genom utspädd tusch eller transparent akvarellfärg, oftast på en linjeteckning.
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
Springare (Stig Lindberg)

bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: diamanter guld platina ring smycken vintage vitguld vitt guld ädelmetall
  • 6349 Färglitografi
    3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 18:57
  • 6534 Förstoringsglas
    3 st, modell äldre, bland annat pärlemo. Längd: 16-21
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 18:38
  • 6503 Halsband med h..
    + örhängen + ring, 3 delar, Sterlingsilver, Michae..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 18:17
  • 6657 Karaff
    rutslipad dekor, med silvermontering (G9), höjd: 3..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 19:36
  • 6093 OljemÃ¥lning
    Astrid Harms-Ringdahl (1912-1984), Sverige. Signer..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 19:43
  • 6465 OljemÃ¥lning
    Maj Bring (1880-1971), Sverige. Signerad, daterad ..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 20:55




Ladda ner broschyr